2011

1. Maj Pjesëmarrja në World Adventure Golf Masters 2011në Angli

2. Korrik 27 themelimi i Federatës së Minigolfit të Kosovës.

3. Gusht 06-07 Organizimi I Turenut të parë Kombëtar në KS

4. Gusht 21 Pranimi i Federatës tone në World Minigolf Federation WMF.

5. Shtator Pjesëmarrja në turne ndërkombëtar ‘’Istanbul Minigolf Stream Cup 2011 –

2012

1.Prill Organizimi i Ndeshjes miqësore me Reprezentacionin e Kroacisë në ambientet e Prishtinagolf, vizita dhe prezenca e Presidentit të WMF në Kosovë.

2.Maj Pjesëmarrja në Kampionat World Adventure Golf Masters 2012 në Angli për here të dytë – Fitues i medaljes së bronzët në konkurrencë të ekipeve. Kjo ishte medalja e pare ndërkombëtare e Kosovës në Minigolf.

3.Korrik 27-28 pikërisht në përvjetorin e themelimit të Federatës është organizuar turneu i pare Ndërkombëtar ‘’Kosovo Open 2012’’ dedicated to Dino Asanaj ideator i Fushës së Minigolfit në Kosovë.

4.Gusht Pjesëmarrja për here të pare në Kampionat Botëror të Minigolfit për junior në Gjermani.

5. Shtator Pjesëmarrja për here të dytë në ‘’Istanbul Minigolf Stream Cup 2012’’ Dy juniorët e

Kosovës shpallen Kampion dhe Nënkampion të Turqisë duke shënuar suksesin më të madhë të Federatës.

2013

Gusht Pjesëmarrja në Kampionat botëror në Gjermani

Gusht Pjesëmarrja në Turnir ndërkombëtar e dy juniorëve në Holand.

2014

Maj: Pjesëmarrja në World Adventure Golf Masters 2016 – Suedi

Shtator: Pjesëmarrja në British Open 2014.

Ngjarja kryesore

World adventure Golf masters 2016

Për herë të parë në Ballkan, nga data 25 qershor në Kosovë mbahet Kampionati "World Adventure Golf Masters" 2016 ne fushen e Prishtina golf-it.

Garues nga 15 shtete do të marrin pjesë ne këtë eveniment në një fushë e cila konsiderohet ndër me te mirat dhe me sfidueset në botë.

Shiko më shumë

Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown:0Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php70) in Unknown:0