Loja miqësore me Reprezentacionin e Kroacisë 21-22 Prill 2012 dhe mposhtja lehtësisht e kolegëve nga Kroacia

Në fushën e Prishtina golf u organizua ndeshja miqësore me reprezentacionin e Kroacisë me ç’rast edhe ishte hapur sezona e dytë e Minigolfit.

Kjo ngjarje u përkrah nga MKRS dhe hapjen e lojës e bëri  ish Ministri Memli Krasniqi. Në mesin e mysafirëve ishin prezentë edhe sportistët kulmor të Kosovës ish basketbollisti Ferit Zekolli dhe ish futbollisti Fadil Vokrri.
Reprezentacioni i Kosovës ishte në përbërje nga lojëtarët e Klubit të Minigolfit ‘’First Block’’ nga Prishtina dhe triumfoi në këtë ndeshje ndërkombëtare të rrallë në Kosovë.

Mysafir special në këtë ndeshje ishte Presidenti i Federatës botërore të Minigolfit Dr Gerhard Zimmermann i cili u nda shumë i kënaqur me organizimin e ndeshjes dhe gjithashtu u mirëpritë  zyrtarisht në ambientet e MKRS nga Ministri Memli Krasniqi. 

Loja miqësore me Reprezentacionin e Kroacisë në kohën kur shumica e Federatave sportive në Kosovë ishin të izoluara dhe mposhtja e kolegëve tanë nga Kroacia shënon fillimin e sukseseve të Federatës së Minigolfit të Kosovës.

Raportin ndërkombëtar dhe rezultatin e ndeshjes mund ta shihni këtu

http://www.minigolfsportnews.com/cmstexte/news2012-09.php?y=2012

Lajme tjera

Në fushën e Prishtina golf u organizua ndeshja miqësore me reprezentacionin e Kroacisë me ç’rast edhe i

Në qytetin historik Hastings të Mbretërisë së bashkuar është mbajtur Kampionati ‘’World Adventure

Kosovo Open 2012 – dedikuar për Dino AsanajNë një vjetorin e themelimit të Federatës së Min

Në Shtator 2012 FMGK udhëtoi në Stamboll për të marr pjesë në garën ndërkombëtare ‘’Istanbu

British Minigolf Open 2014 ka qenë vazhdimësi e zhvillimit të garave Ndërkombëtare jash

Pjesëmarrja në Czech Masters 2015 e Vullnet Mustafës dhe suksesi drejt vendit të parë në Çeki.

Per here te pare ne Ballkan, nga data 25 qershor në Kosovë mbahet Kampionati "World Adventure Golf M

Ngjarja kryesore

World adventure Golf masters 2016

Për herë të parë në Ballkan, nga data 25 qershor në Kosovë mbahet Kampionati "World Adventure Golf Masters" 2016 ne fushen e Prishtina golf-it.

Garues nga 15 shtete do të marrin pjesë ne këtë eveniment në një fushë e cila konsiderohet ndër me te mirat dhe me sfidueset në botë.

Shiko më shumë

Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown:0Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php70) in Unknown:0