"World Adventure Golf Masters" 2012 - Great Britain

Në qytetin historik Hastings të Mbretërisë së bashkuar është mbajtur Kampionati ‘’World Adventure Golf Masters 2012’’ në të cilin garuan pesë ekipe.

Kampioni i Kosovës Lavdim Zylfiu arriti ta fitoj medaljen e bronztë në ekipin e përbëre prej katër lojëtarëve.

Ky ekip u quajtë WMF All Stars dhe kishte në përbërje një lojëtar nga Amerika, një nga Irlanda, një nga Gjermania dhe Lavdim Zylfiu nga Kosova.

Kjo njëherazi ishte medalja e parë ndërkombëtare për Federatën e Minigolfit të Kosovës dhe kjo medalje u soll pikërisht nga Kampioni i Kosovës në Minigolf.

Lajme tjera

Në fushën e Prishtina golf u organizua ndeshja miqësore me reprezentacionin e Kroacisë me ç’rast edhe i

Në qytetin historik Hastings të Mbretërisë së bashkuar është mbajtur Kampionati ‘’World Adventure

Kosovo Open 2012 – dedikuar për Dino AsanajNë një vjetorin e themelimit të Federatës së Min

Në Shtator 2012 FMGK udhëtoi në Stamboll për të marr pjesë në garën ndërkombëtare ‘’Istanbu

British Minigolf Open 2014 ka qenë vazhdimësi e zhvillimit të garave Ndërkombëtare jash

Pjesëmarrja në Czech Masters 2015 e Vullnet Mustafës dhe suksesi drejt vendit të parë në Çeki.

Per here te pare ne Ballkan, nga data 25 qershor në Kosovë mbahet Kampionati "World Adventure Golf M

Ngjarja kryesore

World adventure Golf masters 2016

Për herë të parë në Ballkan, nga data 25 qershor në Kosovë mbahet Kampionati "World Adventure Golf Masters" 2016 ne fushen e Prishtina golf-it.

Garues nga 15 shtete do të marrin pjesë ne këtë eveniment në një fushë e cila konsiderohet ndër me te mirat dhe me sfidueset në botë.

Shiko më shumë

Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown:0Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php70) in Unknown:0